O czym warto pamiętać, tworząc domenę internetową

Przede wszystkim warto pamiętać, że rejestrując domenę nie stajemy się jej właścicielami. Jesteśmy użytkownikami i mamy prawo posługiwać się nią przez określony czas. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

o czym pamiętać strona internet

Przy tworzeniu własnej domeny, najpierw skupiamy się na nazwie. Dobra domena może przesądzić o sukcesie firmy. Za konkretne nazwy, niektóre firmy lub osoby są gotowe zapłacić naprawdę spore pieniądze.

Dobry adres internetowy, niekoniecznie musi być nazwą firmy, ale na pewno musi być dość prosty i przede wszystkim łatwo zapadać w pamięć. Nie powinien zawierać znaków interpunkcyjnych ani cyfr. Jeżeli będziemy chcieli promować swoją domenę w telewizji lub radiu, potencjalny klient powinien być w stanie szybko zapamiętać nazwę. Warto również zwrócić uwagę na to, czy taka domena będzie łatwa do pozycjonowania, czyli czy będzie łatwo ją wprowadzić i utrzymać na wysokiej pozycji.

Jednym z najważniejszych czynników pozycjonowania jest odpowiedni adres url. Najefektywniej byłoby, użyć słowa kluczowego już w nazwie domeny. Słowa kluczowe powinny również pojawiać się w adresach podstron naszej domeny. Warto również zatroszczyć się o to, aby długość i składnia adresów url była jak najprostsza.

Kolejnym, bardzo ważnym elementem pozycjonowania stron jest odpowiednia architektura witryny. Powinna ona być na tyle prosta i przejrzysta, aby zapewnić użytkownikom i robotom indeksującym, jak najszybsze dotarcie do wszystkich, najważniejszych treści.

Trzeba pamiętać również o linkowaniu wewnętrznym i indeksowaniu najważniejszych podstron. Linkowanie wewnętrzne oraz odpowiednie podlinkowanie znaczących witryn, może pomóc nam osiągnąć sukces i znacząco zwiększyć ruch.